EVLERİMİZİN SAKLI CENNETİ BALKONLARA ÖZEL DEKORASYON ÖNERİLERİ - evbuya

EVLERİMİZİN SAKLI CENNETİ BALKONLARA ÖZEL DEKORASYON ÖNERİLERİ

            Keyifli zaman geçirmek, arkadaşlarımız ile toplanmak veya sadece kafamızı dinlemek için kullandığımız balkonlarımıza hak ettiği değeri vermenin tam zamanı. Konforlu ve şık oturma alanları, onları tamamlayan minimal mobilyalar, evlerimizin en can alıcı noktası olan rengarenk bitkileri kendi tarzımız ve yeteneklerimiz ile birleştirdiğimiz zaman ortaya çıkacak olan sonuca sizlerde hayran kalacaksınız. O zaman gelin balkonlarımızı dekorasyonlarına hep beraber başlayalım….

    Şuan ihtiyacın olan en önemli şey nedir diye sorsalar hiç şüphesiz cevabım kafa dinleyip keyiflimi keyifli vakit geçireceğim, herkesten ve her şeyden uzaklaşıp kendime odaklanabileceğim sadece ama sadece bana özel bir yerde olmak derdim. Çünkü bu aralar benim hatta hepimizin fark etmesek te en temel ihtiyacı karmaşa, gürültü ve hengameden dolayı duyamadığımız iç sesimizi duymak ve onunla uzun soluklu bir sohbet içerisine girerek kendimize odaklanmamızı sağlamaktır. Evet, çok güzel söylüyorum ve eminim hepiniz okudukça bana hak verdiniz ama hepimizin böyle kaçamak yapacak yeri maalesef ki yok. O zaman gelin hep beraber bu problemimize bir çözüm bulalım ve kendi balkon dekorasyonlarımızı kendimiz yaparak kafamızı dinleyebileceğimiz sadece bize özel bir alan oluşturalım.

   Balkonlarımızın boyutları birbirleri ile aynı olmadığı için beğendiğiniz fikirleri minimalize veya maksimalize ederek balkonlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Balkon dekorasyonumuzun en can alıcı noktası görünüşüyle göz doldururken, rahatlığı ile bizi kendisine bağımlı hale getirecek olan oturma alanlarımız olacaktır. Bu alanlarımız için taşınması kolay, çok fonksiyonlu, şık ve tercihe göre kendi emeğimiz ile oluşturacağımız eşyalar kullanabiliriz. Bize ve balkonumuza hitap eden parçaları alarak balkon dekorasyonumuzun iskelet kısmını oluşturmuş oluruz. Daha sonra benim her zaman, her koşulda favorim olan ve bir balkonda mutlaka ama mutlaka olmalı dediğim parçaya geçmek istiyorum. Bazılarınızın cevabımı az çok tahmin ettiğine eminim ama o zaman ikinci olarak balkonlarımıza oldukça yakışan bir hamak veya salıncak benzeri mobilyalar almalıyız. Bu sayede hem çocukluk zamanlarımıza yolculuk yapmış oluruz. Hem de oldukça keyifli zaman geçireceğimiz, kitaplarımızı okuyup yıldızları seyredeceğimiz bir alana kavuşmuş oluruz. Sizin de benim gibi oradan hiç kalkmayacağınıza olan inancım tam diyebilirim.

 Evet, balkon dekorasyonumuz için oturma alanlarımızı oluşturduk ve salıncağımızı da yerine yerleştirdik. Bu kadar konforlu bir alan oluşturduysak bunu güzel bi kitaplık ile taçlandırmazsak vallahi balkonumuz bize küser haberiniz olsun. Çok çok ufak bile olsa balkonlara bir kitaplık şart. Nede olsa kendimize özel bi alan oluşturuyoruz ve bu büyülü atmosfere en az onun kadar büyülü bi kitap alanı oluşturmak şart. Bu kitaplığımızı kahve masası ile birleştirebilir veya bunun gibi güzel fikirleriniz varsa çok fonksiyonlu ürünler yaparak hem eğlenceli hem de dar olan balkonlarımızda daha fazla alana sahip olma şansını yakalayabiliriz. Kitaplık işini de hallettikten sonra sırada bir balkonun hatta ve hatta evin demir başı olarak nitelendirebileceğim çiçekler var. Rengarenk, büyüklü küçüklü, çeşit çeşit ve eşsiz kokulu çiçekler hatta tercihe göre bitkiler balkon dekorasyonlarımızın en can alıcı kısmını oluşturacaklar. Bu sayede doğaya olan özlemimizi biraz da olsa dindirirken doğanın terapi veren etkisi ile kendimizi daha hafif ve rahatlamış hissedeceğimize eminim.

Balkon dekorasyonumuz için gerekli olan ihtiyaçları kendi tarzımız ile birleştirerek bir birinden farklı birbirinden trend dinlenme alanımızı oluşturduk. Yaptığımız bu düzenlemelere ek olarak balkonumuz ile uyum içerisinde olacak aydınlatmalar ile hoş bir ortam oluştururken, güneşin etkisini azaltmak ve güzel bi uyum yakalamak için tercih edeceğimiz gölgelikler ile yavaş yavaş dekorasyonumuzun son parçalarını da yerleştirmiş olacağız. Tabi ki geriye kalacak alanlarınızı kendi isteğiniz ve keyfiniz doğrultusunda düzenlemek tamamen sizlerin hayal gücüne kalmış bir durum. Ben sadece sizlere ufak tefek tüyolar vermek ve becerebildiğim kadar yol göstermek istedim. Ama işin esas kısmı elbette ki size düşüyor.

Sizlerde birbirinden farklı konulardaki blog yazılarımda bana eşlik etmek ve dekorasyonlarınız için aradığınız parçalara kolay bir biçimde sahip olmak isterseniz sizleri de evbuya.com’a bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir