SAĞLIKLI SAÇLARA SAHİP OLMAK İÇİN YAPMAMIZ GEREKENLER - evbuya

SAĞLIKLI SAÇLARA SAHİP OLMAK İÇİN YAPMAMIZ GEREKENLER

Işıltılı, sağlıklı ve daha canlı saçlara sahip olmak için birkaç dokunuş yeterli olacaktır. Saçlarımızı kestirmek, serum takviyeleri, maskeler ve saçımızın ihtiyaç duyduğu vitaminlerin de yardımı ile saçlarımızın adeta yeniden doğmasına şahitlik etmeye kendinizi hazırlasanız iyi edersiniz. O zaman gelin hep beraber saçlarımıza ihtiyaç duyduğu göz alıcılığı kazandırmaya başlayalım.

  Her şeyden ve herkesten önce kendimiz için yaşamalı ve kendimiz için bir şeyler yapmalıyız bu hayatta. Başkalarına göre yaşamak, onlar neder diye düşünerek hareket etmek bu hayatta en en nefret ettiğim davranışların başında gelir. Başkaları neder diye düşünmeden, sadece kendimiz için yapmamız gerekir yapacağımız tüm her şeyi. Ama kimi zaman elimizde olmadan yaparız her şeyi. O beni beğensin diye bunu giyeyim, şu benim hakkımda kötü düşünmesin diye bunu yapayım, öteki istemedi diye istediğim şeyden vazgeçeyim. Ve daha sayacağım neler neler var da bu yazıya sığdıramamaktan korkuyorum. Ama zihninizin buna benzer anıları canlandığını görürü gibiyim. O zaman gelin bugün sadece kendimiz için bir şeyler yapmanın ilk adımını beraber atalım. Peki, nasıl mı? Yapmamız gereke ilk şey bu yazıyı okumak, ikincisi ise okuduğunuz şeyleri uygulamak olsun. O zaman gelin hep beraber sağlıklı saçlara sahip olabilmek için yapmamız gerekenlere bi göz atalım.

Sağlıklı ve ışıldayan saçlar kadınların en büyük silahıdır. Bunu bilen bilir elbette. Ancak bu silahı kullanabilmemiz için öncelikle onunla ilgilenmeli ve gerekli bakımlarını yapmalıyız. Aksi halde cansız ve sağlıksız saçlar her şeyden önce bizim moralimizi bozmaya yeterde artar bile. Canlı, dikkat çekici ve sağlıklı saçlara sahip olabilmek için yapmamız gereken ilk şey ilk aklımıza gelen saç kesimi olacaktır. Elbette size saçınızı oldukça kısaltın falan demiyorum. Çünkü ölmek için henüz çook gencim arkadaşlar. Sadece belli aralıklarla ucundan, azıcık kesmenizin saç sağlığınız açısından çok büyük bir adım olacaktır. Çünkü saçlarımızı şekillendirirken kullandığımız ürünler, sıcak ve soğuk havalar saçlarımızın yıpranarak kırılmasına neden olmaktadır. Yapacağımız kesim ile daha pürüzsüz saçlara sahip olabiliriz.

Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için yapmamız gereken bir diğer önemli dokunuş ise saçımızın kaybettiği nemi zengin içerikli yağların yardımı ile ona sağlamak olacaktır. Çünkü barındırdığı doğal bitki özleri ve vitaminler saçımızın ihtiyacı olan nemi ona sağlayarak saçlarımızın onarılmasına çok büyük katkı sağlamaktadır. Bu yağların dışında kullanacağımız saç serumları ve maskelerde sağlıklı saçlara sahip olabilmemiz için gereken nemi ve saçın ihtiyacı olan onarıcı etkiyi ona sağlayacaktır. Özellikle saç serumu içeriği ve daha yoğun bir özelliğe sahip olması sebebi ile diğer ürünlerden bir tık daha öndedir diyebilirim. Çünkü saç tellerine anında etki ederek ihtiyaç duyulan besini anında saçın bünyesine hapseder. Saç maskemizi ise haftada iki kere şampuan kullandıktan sonra saçlarımıza uygulamamız gerekir. 5 dakika gibi bir sürede saçımızda kaldıktan sonra saçımızı durulayarak gerekli işlemleri tamamlayabiliriz.

Bunların dışında daha sağlıklı saçlara sahip olabilmek için sadece saç tellerimize değil derimize de gerekli özen ve hassasiyeti göstermemiz gerekir. Bu nedenle saç derimizim üretiş olduğu yağı temizlememiz gün aşırı yıkanmamız gerekir. Aksi halde saçımızda kepeklenme, yağlanma ve en önemlisi dökülme ile karşı karşıya kalabiliriz. Ancak duş alırken suyun ılık olmasına çok dikkat etmemiz gerekir çünkü sıcak su saçımızı daha kırılgan bir hale getirebilmektedir.

Daha parlak, daha canlı ve daha sağlıklı saçlara sahip olabilmek birazcık bakım ve sevgi ile mümkün aslında. Yapacağımız bu takviyeler sayesinde hem saçlarımız hem de biz adeta birer yıldız gibi parlamaya, dikkatleri üzerimizde toplamaya şimdiden kendinizi hazırlamanızı tavsiye ederim. Ah neredeyse unutuyordum, son anda aklıma geldi. Daha sağlıklı saçlara sahip olabilmek için saç dökülmesini önleyen A vitaminini, sağlıklı ve kırıksız bir saça sahip olabilmek için B, daha parlak olması için C, yeni saç köklerine sahip olabilmek için D, hücrelerin güçlenebilmesi adına ise E vitaminlerini almaya dikkat edersek çok daha iyi sonuçlar elde ederiz.

İhtiyacınız olan ürünlere kısa sürede ulaşabilmek ve güvenli alışverişin keyfini sürmek için sizleri de evbuya.com’a bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir