DOĞAL TAŞLARIN BÜYÜLEYİCİ ETKİLERİ

  Doğanın bizlere sunduğu en güzel hediyelerden biri olan doğal taşlar rengarenk görüntüleri, farklı şekilleri ve hem ruhumuza hem de bedenimize şifa olan etkileri ile bizleri büyülemeye devam ediyor. Depresyon halinden kurtulmamızı sağlayan Ametist taşından, kaygılarımızı azaltacak Oniks taşına, aile bağlarımızı kuvvetlendiren Zümrütten, görüntüsü ile bile bizlere cesaret veren Zümrüte kadar doğanın mucizevi etkilerini görmeye hazırsanız ne duruyoruz gelin bu büyüleyici dünyanın kapılarını hep beraber açalım

Kendimizi her zaman onun rahatlatıcı kollarına attığımız, bizi sonsuz bir sevgi ile kucaklayan ve büyüleyici etkisi ile hem bedenimize hem de ruhumuza iyi gelen doğamız bizim bir numaralı sığınağımız olmuştur her zaman. Sıkıntılı zamanlarımızda onun sayesinde sakinleşirken, fiziksel olarak yaşadığımız hastalıklarda da onun sayesinde şifa bulmuşuzdur. E hal böyle olunca yani doğa bizi bu kadar çok kucaklayıp düşününce bende yazımda ona bi teşekkür etmeden edemeyeceğim yani. O yüzden bu haftaki yazımızda doğanın bir parçası olan, kendine özgü enerjileri ile hepimize iyi gelen hem fiziksel hem de ruhsal anlamda bizleri toparlayarak yaşadığımız sıkıntıları ortadan kaldıran doğal taşların büyüleyici etkisinden bahsetmek istiyorum. Ne duruyoruz gelin birbirinden renkli, birbirinden ve birbirinden farklı mı farklı etkilere sahip taşların bilinmeyenlerine kısa bi yolculuk yapalım.

Belki birçoğunuz doğal taşların büyüleyici etkilerine ve faydalarına inanmıyor olsa da bilim dünyası bunun tam tersini söylemeye devam ediyor. Aslında sizlerde taşın büyüsüne inanıp sizde yarattığı etkiyi hissederseniz gerçekten işe yaradığını ve size iyi geldiğini göreceksiniz.

 İlk olarak bu aralar hepimizin içerisinde bulunduğu depresyona iyi gelecek olan Ametist taşı ile yolculuğumuza başlayalım. Depresyon dışında strese ve bağımlılığa karşı savaşta oldukça büyük bi silah görevindedir. Negatif enerjiyi atar ve pozitif enerji ile dolmamıza yardımcı olur. Uykusuzluk çeken arkadaşlarım ametist ile artık koyun saymak devrini kapatıyor, rüyalar diyarına rahatlıkla geçiş yapabiliyorsunuz. Ayrıca cilt rahatsızlıklarının tedavisinde inanılmaz bi etkiye sahip desem.

Evde kalmamız ile artan kaygılarımıza ve en önemlisi eşimiz veya aile bireylerinin yaşadığı kutuplaşmalara iyi gelecek olan Oniks Taşı ile kutuplaşmalarınız son bulacağa benziyor. Bunun yanı sıra okuldan uzak kalan ve odaklanma problemi ile karşı karşıya kalan çocuklarımızın imdadına da yetiştiğin söylemeden edemeyeceğim yani. Ah neredeyse söylemeyi unutuyordum nazara karşıda adeta koruyucu bi kalkan görevindedir.

 Doğal taşların büyüleyici etkilerine hepimizin yakinen tanıdığı ancak içerisinde barındırdığı etkilerden bi haber olduğu Zümrüt ile devam etmek istiyorum. Güzel görüntüsünün yanı sıra evlilik ve aile bağlarını güçlendirirken kişilere sevgi, iyilik, sakinlik ve anlayış duygularını veren bi özelliğe sahiptir. Sezgi ve anlama gücünü arttırır. Sanat ve edebiyat çalışmalarına ilham verir. İçimizdeki saflığın koruyucu meleğidir desem yeridir.

Değerli taşlar deyince aklımıza ilk gelenlerden biri olan Yakut ise sadece rengi ile değil etkileri ile de bizi kendine bi kez daha aşık eder desem sanırım kimsenin bi itirazı olmaz. Renginden de anlaşılacağı üzere kişiyi sınırlamalardan kurtarır, cesaret, liderlik ve zorluklar ile mücadele gücü verir. Sezgi gücünü artırırken koşulsuz sevmeyi sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Gelelim rengi ile beni kendine hayran bırakan iletişim, sadakat ve dostluğun sembolü olan Turkuaz taşının etkilerine. Migreni hafifletir, öksürüğü azaltır, sindirim problemlerine iyi gelir, tansiyonu düzenler, nazara ve kaygıya karşı savaşımızda her zaman bizim yanımızda yer alır.

Birbirinden renk, şekil ve özellik olarak farklılık gösteren doğal taşların büyüleyici etkilerini hep beraber inceledik. Elbette doğal taşların sadece bu kadarla sınırlı kalmadığının sizlerde farkındasınız. Ancak tim doğal taşların etkilerini saymaya başlarsam emin olan bir roman kadar sayfa çıkartabilirim. Bende sizleri çok fazla sıkmamak adına kendi seçtiğim birkaç doğal taşın büyüleyici etkisini anlatmak zorunda kaldım.  Doğanın bizlere sunduğu bu harika hediyeleri özellikle takılarınızda kullanırsanız etkilerinin ne kadar güçlü olduğunu kendi teninizde ve ruhunuzda hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Bu güzel yolculukta bana eşlik etmenizden duyduğum mutluluğu kelimeler ile tarif edememe herhalde. O zaman bir sonraki yazımı görebilmek ve tamamen sizin mutluluğunuz için kendini yenilemeye devam eden mağazamızın ürünlerini görmek istiyorsanız sizleri de evbuya. com’a bekliyoruuum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir