2020 SONBAHAR MODASI

 

    Sonbaharın büyüsüne kapılıp gittiğimiz bu günlerde hayatımızın her alanında olduğu gibi kıyafetlerimizde de değişiklikler meydana gelmeye başladı. Özellikle 70 ve 80’li yılların etkisini hissedeceğimiz bu sonbahar modasında püsküller, oversize paltolar, trençkot gibi hit parçalar bizi geçmiş yılların şaşalı, hızlı ve etkileyici dünyasına davet ediyor. Bu parçalar ile kontrast oluşturacak birbirleri ile hiçbir uyum içerisinde olmayan renklerin kullanıldığı kıyafetlerin giyilmesi 2020 sonbahar modasında bizleri hem en çok etkileyen hem de en çok arada bırakacak olan trendi olacak diyebilirim.

 

Sıcak havanın bunaltıcı etkisinden çıktığımız, soğuk havayı iliklerimize kadar hissetmeye başladığımız bu sonbahar günlerinde tıpkı doğada olduğu gibi yaşantımızda da değişiklikler meydana gelmeye başladı. Bu değişikliklerin başında ise tabi ki soğuk havanın etkisinden korunmamıza yardımcı olan kıyafetler geliyor. Yaz ayının rahat ve ince kıyafetlerini rafa kaldırırken, sonbahar aylarına daha uygun olan daha kalın ve bizi daha sıcak tutacak olan kıyafetlerimizi kullanmaya ufak ufak başladık. Tabi ki gardırobumuza daha önce aldığımız kıyafetlerimizi yerleştirirken, yeni alacağımız kıyafetlerimiz içinde yer açmayı kesinlikle ihmal etmedik. O zaman kendimize yeni kıyafetler almadan önce gelin bu senenin sonbahar modasına yakından bir göz atalım.

    2020 Sonbahar modasında renkleri ile bizi kendine bağlayan ve birçoğumuzun gördükçe hayran kaldığı, o renk cümbüşünden gözlerini bir türlü alamadığı kelebekler bütün dünyaya inat sonbahar aylarında da yaşamaya ediyor. Baskılı şifon eteklerimizde, gömleklerimizde, kıyafetlerimizde yer alarak ‘kısacık ömürlüsün’ diyenlere inat bütün bir sezona damgasını vurmaya ve yaz esintisini bizlere yaşatmaya devam ediyor.

 

Maskülen tarzın ön plana çıktığı sonbahar modasında yapacağımız takım elbise kombinleri ile hem ciddiyetimizden hem de tarzımızdan ödün vermeyeceğimizin sinyallerini verirken, Bu renk ile bu hiç olmuş mu?’ ‘Bu kıyafet ne alaka? ‘diyerek size gülen ve sizinle alay edenlere gülme sırası artık sizde. Bir araya getirilmeyen hatta getirilmeyi dahi düşünülmeyen parçalar ile kombin yaparken hiç bu kadar özgür ve bu kadar trend olmamıştık. Kolay gibi görünen ancak zıt renklerin bile bir araya getirilerek kullanılması için bir tarza sahip olmamız gerekir. Bu trendi dört gözle bekleyen bizler için kombin yapmak hiç de zor olmasa gerek.

70 ve 80’li yıllara dönüş yaptığımız 2020 sonbahar modasında geçmiş yılların starı püsküller bu sezonun rüzgarına kapılmaya devam ediyoruz. Eteklerimizde, pantolonlarımızda aklımıza gelebilecek en hit parçalarımızda kullanabileceğimiz püsküller ile bütün dikkatleri üzerimizde toplamaya hazır olsak iyi olur. Püsküller ile başlayan geçmişe dönüş oversize paltolar ile hız kesmeden devam ediyor. Annelerimizin gardırobunun en gözde parçası olan bu paltolar 2020 sonbahar modasının en rahat, en retro ve en en salaş ürünü diyebilirim. Eğer annemiz paltosuna dokunmamıza bile izin vermiyorsa o zaman iş başa düştü demektir. Bu harika parçadan bir tane mutlaka almalıyız demektir. Retro dan bahsederiz de trençkotları hiç es geçer miyiz? Tabi ki geçmeyiz. Aslında bir çoğumuzun sonbahar aylarında kullandığı trençkotlar bu sezonda da bizlere eşlik etmeye devam edecek.

Her sezon değişen ve asla bir araya gelmez dediğimiz parçaları, renkleri ve kombinleri bir araya getiren moda anlayışının ne kadar değişken olduğunu ve ben bunu asla giymem dediğimizi bile bizlere giydirmenin bir yolunu mutlaka buluyor. 2020 sonbahar modasında da hem alışık olduğumuz tarz da trençler, ekoseler ve yaz ayından kalan kalın omuzlu vatka detaylı kıyafetler kullanılmaya devam ederken, aynı zamanda hiç alışık olmadığımız tarzda alakasız kombinlere de ev sahipliği yapmaktadır.

Sizlerde modayı yakından takip etmek, tempolu hayatınıza kısa bir mola vermek ve aradığınız bütün ürünlere rahatlıkla ulaşmak istiyorsanız sizleri de evbuya.com’a ve evbuya bloğa bekliyorum.